وینچنزو نیبالی قهرمان تور دو فرانس شد

رقابت های تور دو فرانس سال ۲۰۱۴ با قهرمانی وینچنزو نیبالی پایان یافت.

رکابزن ایتالیایی تیم آستانه، در بسیاری از مرحله های این تورنمنت، پیراهن زرد صدرنشینی را در انحصار داشت و در غیبت دو رقیب جدی یعنی کریس فروم و آلبرتو کونتادور، تقریبا به قهرمانی خود مطمئن بود.

نیبالی که اهل سیسیل ایتالیا است، در مجموع بیست و یک مرحله با ثبت زمان هشتاد و نه ساعت و پنجاه و نه دقیقه و شش صدم ثانیه به قهرمانی رسید.

جدال نزدیک کیتل و کریستوف در خط پایان

یکشنبه، بیست و یکمین و آخرین مرحله تور دو فرانس، در مسیر یکصدو سی هفت کیلومتری میان اوری و خیابان معروف شانزلیزه پاریس برگزار شد.

این آخرین مرحله هم البته بی حادثه نبود. در نزدیکی خط پایان، ژان کریستوف پِرو، نفر دوم این رقابت ها، سرنگون شد و پس از بازگشت به میدان، دست آخر به مقام نهم این مرحله رسید.

اما جدال تماشایی مرحله بیست و یکم در آستانه خط پایان میان مارسل کیتل آلمانی و الکساندر کریستوف نروژی بود؛ رقابتی که سرانجام با پیروزی کیتل پایان یافت.

رضایت از دوچرخه سواران فرانسوی در خانه

دوچرخه سواران فرانسوی هم امسال در این تورنمنت خانگی عملکرد موفقی داشتند؛ ژان کریستوف پِرو از موندیال و تیبو پینو از اف د ژی به ترتیب با هفت دقیقه و ۳۷ ثانیه و هشت دقیقه و۱۵ ثانیه اختلاف نسبت به نیبالی، دوم و سوم شدند.

مکان چهارم هم به الخاندرو والورده از اسپانیا رسید.

در مرحله بیست و یکم پس از مارسل کیتل و الکساندر کریستوف، راموناس ناواردااوسکاس لیتوانیایی سوم شد و آندره گریپل آلمانی و مارک رنشاو از استرالیا به مقام های چهارم و پنجم دست یافتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *